Strona główna » O przedszkolu

O przedszkolu

 

Statut Przedszkola - do pobrania plik .pdf

Regulamin Przedszkola - do pobrania plik .pdf

 

Słoneczne Przedszkole to miejsce, które szczyci się wieloletnią tradycją i uznaniem. Budynek przedszkola mieści się w nowej części Nowego Targu, przy ulicy Wojska Polskiego 5. Nauczyciele pracujący z pasją, ciekawe zajęcia dodatkowe, imponujący ogród oraz plac zabaw, sprawiają, że jest to miejsce do którego dzieci przychodzą z radością.

Naszą misją jest zapewnienie wszechstronnego rozwoju wszystkim naszym wychowankom. Każde dziecko traktujemy indywidualnie. Sprawiamy, że nasi podopieczni czują się kochani, akceptowani i szczęśliwi. Pomagamy im radzić sobie z „małymi problemami”, uczymy ich optymizmu, wiary i zaufania we własne siły oraz otwartości na potrzeby innych, kształtujemy umiejętność koncentracji na zadaniach, wytrwałości, samodzielności i odpowiedzialności.

Od 2020 roku w związku ze zwiększaniem bezpieczeństwa, wynikającego z ciągłego zagrożenia epidemicznego koronawirusem Przedszkole jest wyposażone w ozonator, który czyści i dezynfekuje powietrze z wirusów i bakterii. Gaz dociera do porowatych powierzchni i wszędzie tam, gdzie płynne środki dezynfekujące mogą nie dotrzeć. Ozon usuwa również wszelkie nieprzyjemne zapachy, w tym te po środkach czyszczących, nie pozostawiając chemicznych pozostałości, rozkłada się do tlenu – jest ekologiczny.
Sale są ozonowane po wyjściu dzieci i wietrzone, dzieci przychodzą do sal następnego dnia, co maksymalnie zwiększa bezpieczeństwo jeżeli chodzi o zawartość ozonu w powietrzu.

Od 2018 roku sale są wyposażone w oczyszczacze powietrza w ramach projektu LIFE Marszałka Województwa Małopolskiego, realizowanego przy współfinansowaniu ze środków Unii Europejskiej. Oczyszczacze odpowiednio dobrane do wielkości sal przedszkolnych, filtrują powietrze, oczyszczając je z pyłów, kurzu, szkodliwych substancji, smogu, drobnoustrojów (w tym bakterii i wirusów), alergenów, a przy tym są bezpieczne dla dzieci i ciche.

Od 2017 roku Przedszkole jest wyposażone w monitoring wizyjny (sale zabaw, szatnia, obejście budynku, ogród) w celu zwiększenia bezpieczeństwa dzieci i nauczycieli pracujących w przedszkolu. Monitoring z wbudowanym systemem magazynowania danych daje możliwość cofnięcia się w czasie i szczegółowej oceny ewentualnych sytuacji niepokojących, niejasnych czy też po prostu pozwala na za zapewnienie poczucia bezpieczeństwa rodzicom, zwłaszcza tym, którzy po raz pierwszy oddają dzieci pod nasza opiekę.

W 2016 roku doposażono plac zabaw w przyprzedszkolnym ogrodzie: o 2 huśtawki dwuosobowe z siedziskiem płaskim i koszyczkowym; karuzelę, 2 bujaki na sprężynie, w tym jeden 1-osobowy i jeden 4-osobowy, 2 domki ogrodowe oraz wydzielony plac zabaw dla dzieci najmłodszych.

W 2015 roku w ramach modernizacji placówki wprowadzono znaczące zmiany:

  • wymiana mebli w salach zabaw (Biedronki, Motylki, Pszczółki) na nowoczesne, ergonomiczne i przyjazne dzieciom,
  • wymiana podłogi w sali grupy „średniaków”,
  • wymiana wykładzin we wszystkich salach zabaw,
  • doposażenie każdego oddziału przedszkolnego w nowe zabawki i pomoce dydaktyczne,
  • odświeżenie placówki i jej wystroju (malowanie wszystkich pomieszczeń, artystyczne dekoracje każdej sali zabaw i korytarzy przedszkola),
  • wyposażenie kuchni w nowe urządzenia i sprzęt kuchenny.

Dzięki tym zmianom przedszkole stało się jasne, kolorowe i przyjazne dzieciom.

„Biedronki" przed i po:

„Krasnale" przed i po:

„Pszczółki" przed i po:

„Motylki" przed i po:

 

Z przyjemnością informujemy, że 26 marca 2018 r. Rada Miasta Nowy Targ podjęła uchwałę Nr XLVII/450/2018 w sprawie przedłużenia umów dzierżawy nieruchomości na okres do trzech lat, tym samym umożliwiając nam kontynuowanie działalności przedszkolnej przy ul. Wojska Polskiego 5 w Nowym Targu przez kolejne trzy lata. 

 

Do pobrania: