Strona główna » O przedszkolu

O przedszkolu


Słoneczne Przedszkole to miejsce, które szczyci się wieloletnią tradycją i uznaniem. Budynek przedszkola mieści się w nowej części Nowego Targu, przy ulicy Wojska Polskiego 5. Nauczyciele pracujący z pasją, ciekawe zajęcia dodatkowe, imponujący ogród oraz plac zabaw, sprawiają, że jest to miejsce do którego dzieci przychodzą z radością.

W 2015 roku w ramach modernizacji placówki wprowadzono zmiany:

  • wymiana mebli w salach zabaw (Biedronki, Motylki, Pszczółki) na nowoczesne, ergonomiczne i przyjazne dzieciom,
  • wymiana podłogi w Sali grupy „średniaków”,
  • wymiana wykładzin we wszystkich salach zabaw,
  • doposażenie każdego oddziału przedszkolnego w nowe zabawki i pomoce dydaktyczne,
  • odświeżenie placówki i jej wystroju (malowanie wszystkich pomieszczeń, artystyczne dekoracje każdej sali zabaw, sali gimnastycznej i korytarzy przedszkola),
  • wyposażenie kuchni w nowe urządzenia i sprzęt kuchenny.

Dzięki tym zmianom przedszkole stało się jasne, kolorowe i przyjazne dzieciom.

„Biedronki" przed i po:

„Krasnale" przed i po:

„Pszczółki" przed i po:

„Motylki" przed i po:

W 2016 roku planujemy wykonać:

  • monitoring w salach zabaw i sali gimnastycznej (jadalni) – w celu zapewnienia bezpieczeństwa pracującym nauczycielom i dzieciom przebywającym w przedszkolu; monitoring z wbudowanym systemem magazynowania danych (min. 4 tygodnie) daje możliwość cofnięcia się w czasie i szczegółowej oceny ewentualnych sytuacji niepokojących, niejasnych czy też po prostu pozwala na za zapewnienie poczucia bezpieczeństwa rodzicom, którzy zwłaszcza po raz pierwszy oddają dzieci pod nasza opiekę
  • rozbudowę placu zabaw (o 2 huśtawki dwuosobowe z siedziskiem płaskim i koszyczkowym; karuzelę, 2 bujaki na sprężynie, w tym jeden 1-osobowy i jeden 4-osobowy, 2 domki ogrodowe, oraz wydzielony plac zabaw dla dzieci najmłodszych)
  • instalację nowoczesnej wentylacji nawiewno-wywiewnej z odzyskiem ciepła (instalacja dedykowana dla przedszkoli pozwalająca na stałą wymianę świeżego powietrza w sposób zapewniający komfortowe parametry mikroklimatu wewnętrznego zbliżonego parametrami do powietrza leśnego – powietrze jest jonizowane, bez otwierania okien, a więc bez przeciągów i przeziębień!; dodatkowo powietrze w salach jest stale filtrowane, co oznaczamniej alergenów, mniej dwutlenku węgla likwidację bakterii, wirusów, zarodni pleśni i grzybów)

Naszą misją jest zapewnienie wszechstronnego rozwoju wszystkim naszym wychowankom. Każde dziecko traktujemy indywidualnie. Sprawiamy, że nasi podopieczni czują się kochani, akceptowani i szczęśliwi. Pomagamy im radzić sobie z „małymi problemami”, uczymy ich optymizmu , wiary i zaufania we własne siły oraz otwartości na potrzeby innych, kształtujemy umiejętność koncentracji na zadaniach, wytrwałości, samodzielności i odpowiedzialności.

 

Z przyjemnością informujemy, że 26 marca 2018 r. Rada Miasta Nowy Targ podjęła uchwałę Nr XLVII/450/2018 w sprawie przedłużenia umów dzierżawy nieruchomości na okres do trzech lat, tym samym umożliwiając nam kontynuowanie działalności przedszkolnej przy ul. Wojska Polskiego 5 w Nowym Targu przez kolejne trzy lata. 

 

Do pobrania: